الان دارم یه موسیقی قدیمی و دلنشین گوش می کنم و اونقدر حالم خوبه که باورم نمیشه صبح چه جوری از خواب بیدار شده بودم! حسابی به هم ریخته و کلافه از آخر هفته ای که آخرش خوب تموم نشده بود و دلشوره کارهای مونده! پای کامپیوتر بودم یه مقدار کارهای پروژه و یه کم هم اینترنت گردی متفرقه و وقتی سر حال شدم که یاد آهنگ هایی افتادم که دیشب از رضا گرفتم ...

4شنبه دانشگاه خواجه نصیر بودم دانشکده برق خودمون و مطمین شدم که بی دلیل نیست اون جا رو بیشتر از علم و صنعت دوست دارم. فکر می کردم شاید ما اون روزها توی حال و هوایی بودیم که نتیجه طبیعی فضای سیاسی اون موقع بود حوالی سال 76 و شور و حال همه جا از جمله دانشجو و دانشگاه و الان همه فضای سیاسی کشور مرده و خمود شده و ربطی به علم و صنعت و یا ارشد بودن و کم بودن در دانشگاه و ... نداره. ولی وقتی چرخی توی خواجه نصیر زدم دیدم نه هنوز هم دانشجوهایی اهل فهم وضعیت کنونی جامعه و عکس العمل نسبت به اون هستند. برد ها رو دیدم، خوندم و حس کردم دارم نفس می کشم، زنده ام! حتی دیدن بچه های بسیجی و تکاپو شون خاطره انگیز بود. دانشگاه کوچیک ما همه چیز داشت و داره و علم و صنعت با اون همه ساختمان و فضا ... خوب دانشگاه رییس دولت و مشاور و معاون و وزیر باید یه فرقی داشته باشه!!

بچه های جدید دیگه خیلی از ما کوچیکترن. دیگه وقتی بچه های دانشگاه رو نگاه می کردم باورم می شد بزرگ شده ام و فاصله ام از اون روزها زیاد! و همه چیز همون طور جریان داره. اومد و رفت ها، شور و حال دانشجویی، کلاس ها، انتظار شروع کلاس و غلغله راهروها، نیمکت های سبز حیاط و خصوصا اون نیمکت های وسط درختها که پاتوقی بود!  کلی از اساتید و پرسنل بازنشت شده و رفته اند و در عوض اساتید جدید شاید بعضی ها هم سن و سال ما، اصلا شاید از هم دوره ایهامون! به جاشون اومدن.

 و زندگی هم چنان ادامه داره، با ما و بی ما...

/ 2 نظر / 2 بازدید
نظر کرده

سلام وبلاگ زيبايی داری برات آرزوی موفقيت می کنم. خوشحال می شم بهم سر بزنی. منتظر حظور گرمت هستم.

شاهو

سلام.ياد آذر به خير . ياد آنهمه شور و تلاش . ياد همه آن عزيزان که اکنون هر کدام در گوشه ای از اين شهر گم شده اند .يادمان باشد که نسل جديد از ما بهترند. آخر زمان نمی ايستد به فرمان هيچ امر مطلقه ای .کش هيچ کدام از ما يادمان نرود که بوديم و چه می خواستيم . شما خاطرات خوبی برای شهاب بازگو کنيد و آن همه شور لااقل اين حسن را دارد و همين به قدر کافی زيباست .